Home
 

  Letné sústredenia 2021... viac

  Opäť trénujeme ....... viac

  Letné tábory TC Eleganza... viac

  Od mája kondičné tréningy!... viac

  NOVÝ kurz Tanec pre dospelých... viac

  NOVÝ kurz LATINO LADY... viac

  Galavečer TC Eleganza... viac

  Tréningový plán 2019/20... viac

  Žačiatok tréningov v sezóne 2019/20... viac

  2% z dane... viac

  Začiatok latino kurzu 3.10.... viac

  Latino kurz pre ženy... viac

 

Dnes je Sobota 4. Decembra 2021


(c) 2005 by Martin Lazík

Tanečné Centrum Eleganza


       TC vzniklo koncom roka 1999 na Základnej Škole P.Horova. Venujeme sa hlavne tanečnému športu – predtým nazývanému spoločenský tanec. Tance ako Tango, Valčík, či ča-ča a samba sú pre našich členov denný chlebíček. Pri zrode stál aj riaditeľ ZŠ p.Miloš Marko, bez ktorého by sme dnes určite neexistovali.
       Keďže chceme bojovať o najlepšie umiestnenia na celoslovenských aj medzinárodných súťažiach, začíname trénovať s deťmi mladšieho školského veku, t.j. prvákmi, druhákmi a tretiakmi. Tí tvoria jadro a základňu, z ktorej vyrastá budúca generácia tanečníkov. Aby sme nezostali len u detí, TC má v sebe začlenené aj dospelé páry, ktoré tancujú najvyššiu – medzinárodnú triedu.
       Pre tých, ktorí nemajú záujem o špičkové športové výkony, ale sa chcú tancom jednoducho zabávať, je tu Hobby Klub – tam sú tanečné páry staršie ako 18 rokov. Stretávame sa tu 1x do týždňa na 1 a pol hodiny.
       Tento rok otvárame piatu sezónu a aj keď je to krátka doba môžme sa pochváliť semifinálovými umiestneniami na majstrovstvách Slovenska vo všetkých tanečných kategóriách, t.j. v štandardných a latinsko-amerických tancoch a aj v najťažšej kategórii kombinácii 10 tancov. Okrem toho sa naše páry umestňujú sa vo finále a víťazia na postupových súťažiach a súťažiach neregistrovaných párov. O kvalite TC svedčí aj fakt, že u nás trénujú aj páy z iných mestských častí. Každoročne organizujeme minimálne jednu medzinárodnú súťaž.
       Okrem spomenutých aktivít robíme individuálne lekcie pre páry, ktoré sa pripravujú na plesy alebo stužkové. Veľmi obľúbené sú lekcie tanca pre novomanželov. Okrem toho robíme tanečné ukážky a predtancovania na podnikových oslavách, plesoch a aj súkromných večierkoch.V prípade záujmu sa všetci môžu kontaktovať na tel. čísle 0905/62 85 81.
       Našim hlavným cieľom je mať v priebehu nasledujúcich rokov minimálne jednen tanečný pár na majstrovskej súťaži na stupni víťazov. Samozrejme budeme pokračovať vo výchove ďalších generácií tanečníkov ako aj rozširovať spektrum tanečných žánrov kde uvažujeme aj o zriadení disco a latino sekcie. Budeme pokračovať aj v príprave seniorských párov.

Ing. Milan Bačiak – vedúci TC Eleganza


O nás Tanečný šport Články Páry Vystúpenia Odkazy Tréneri Kontakt Fotogaléria