Dnes je Štvrtok 28. Októbra 2021


(c) 2005 by Martin Lazík
 

    Historický úspech TC Eleganza


V sobotu, 7.mája sa v Prešove konali Majstrovstvá Slovenska v desiatich tancoch. Je to najnáročnejšia tanečná disciplína, podobná dasaťboju v atletike, pretože športové páry musia zatancovať kompletný repertoár štandardných a latinsko-amerických tancov.

V kategórii mládež malo TC Eleganza tiež želiezko v ohni. Bol to pár Filip Németh Oľga Gabrielová, ktorý už pred mesiacom na majstrovstvách SR v latinsko-amerických tancoch ukázal výbornú formu a o 2 krížiky (forma bodovania tanečného výkonu) nepostúpilo do finálových bojov (skončili na siedmom mieste). Tentoraz sa všetky tance vydarili tak ako mali a tak sa Tanečné Centrum Eleganza môže pýšiť historicky prvým finálovým umiestnením na majstrovskej súťaži. Po fyzicky náročnom výkone, keď odtancovali spolu 30 tancov, napriek tomu, že v dvoch tancoch skončili na štvrtom mieste a v hodnotení sa objavilo aj päť druhých umiestnení sme sa mohli radovať z celkového šiesteho miesta.

Ako vedúci TC Eleganza chcem poďakovať obom tanečníkom za skvelú reprezentáciu nášho centra. Vďaka patrí aj rodičom oboch športovcov za ich neustálu podporu a povzbudzovanie. Verím, že v ich stopách budú šliapať aj ďalšie nádeje z TC Eleganza.


Ing. Milan Bačiak


O nás Tanečný šport Články Páry Vystúpenia Odkazy Tréneri Kontakt Fotogaléria