Dnes je Sobota 4. Decembra 2021


(c) 2005 by Martin Lazík
 

    Majstrovstvá SR 2007 v štandardných tancoch.


Po niekoľkoročnej pauze, keď som sledoval výkony tanečných párov z hľadiska, tento rok som sa ich mohol aktívne zúčastniť ako porotca. Potešilo ma to lebo porotca je v konečnom dôsledku ten, čo určuje smerovanie tanca.
Tento rok sa Majstrovstvá SR konali v Popradskej hale Aréna. Je to veľmi pekná hala ako stvorená pre takúto súťaž. Všeobecne, až na málo výnimiek, ma nepotešili juniorské a detské kategórie. V mládeži je situácia o niečo lepšia, ale stále veľmi zaostávame za stredoeurópskym priemerom i keď je tu istý potenciál vo forme niekoľkých finalistov ako sú Matej Štec - Natália Urbanová, Martin Janíček - Petra Pozdechová, Jakub Jančina - Adriena Petrová či náš úradujúci majster Ľubomír Mick - Adriána Dindofferová, ktorý získal titul nie príliš presvedčivým výkonom. (v hlavnej kategórii tancoval o poznanie lepšie, bez tlaku na umiestnenie a tu sa mi páčil). Sám som zvedavý na ich vzájomné duely na veľkých zahraničných súťažiach, kedy sa ukáže ich pravá sila a schopnosť presadiť sa v silnejšej konkurencii.
V kategórii dospelých som videl u nastupujúcej mladej generácie dravosť a agresivitu, ktorá nie je vždy najdôležitejšia pri dosiahnutí úspechu. Je potrebné aby ešte kvalitatívne nedozrela na finalistov. Ale ich chuť do tanca je potenciál, ktorý má budúcnosť. Finalisti vydali zo seba všetko, ale nie všetci podali presvedčivé výkony. Gerenyi Ladislav - Pivovarníková Simona tancovali plynulo avšak plocho, bez použitia rotácií. Novák Dušan - Tomovičová Ivana po prvom kole patrili medzi jasných favoritov, avšak postupne vychladli a vo finále sa už nedokázali výraznejšie presadiť. Pár z nášho klubu Lazík Martin - Vyskupová Stanislava zatancovali svoje tohtoročné maximum. Podarilo sa im správne naštartovať formu a postupne sa zlepšovali. Predviedli veľmi dobrý valčík a quicstep. Ich štvrté miesto je veľkým úspechom a povzbudením do ďalšej práce. Tanečný výkon tretieho páru Šimko Juraj - Vičíková Zuzana bol pre mňa trochu sklamaním. Proste nemali svoj deň a nedarilo sa. Straty kontaktu, vysadená pánva u partnera, stuhnutá partnerka boli tie najväčšie chyby. Vo finále sme videli aj nádejný novo zložený tanečný pár Pavlíc Róbert - Brecíková Simona ktorý má budúcnosť. Určite nepovedal posledné slovo a jeho výkon bol presvedčivý a sympatický. Staronovým majstrom sa stal v celku jasne Brüll Karol - Viktória Bolender. Predčili ostatné páry v kvalite a stabilite pohybu. Ich tanec však postráda viac emócií a nasadenia.

Milan Bačiak


O nás Tanečný šport Články Páry Vystúpenia Odkazy Tréneri Kontakt Fotogaléria