Dnes je Štvrtok 28. Októbra 2021


(c) 2005 by Martin Lazík
 

    Cervia 2005


Náš klub sa konečne dostal aj na väčšiu súťaž ako sú majstrovstvá Slovenska a tou bol už 22. ročník tanečného festivalu v Talianskej Cervii.


Cestovala pekná výprava zložená z dvoch párov: Martin Lazík – Stanislava Vyskupová a Filip Németh – Oľga Gabrielová a jedného obetavého rodiča Ľudmily Némethovej (ďakujem). Dopĺňali sme to mojou celou rodinou, tzn. Milan Bačiak ako vedúci TC Eleganza, manželka Janka a syn Neel.


Cesta nebola celkom bez problémov, pretože sa nám tesne pred odchodom pokazilo auto, ktorým mala cestovať väčšina našej výpravy a tak cestovali náhradnou dopravou - zájazdovou linkou. Tej trvala cesta do Cervie 17 hodín. Ufff...


Za týždeň pobytu sme videli veľa krásneho, či pláže v Cervii, či nočný život v uliciach alebo perfektný zábavný park. To však nebolo hlavným cieľom tohto výjazdu. Bola ním jedna z najprestížnejších súťaží na svete.


Pár Filip Németh – Oľga Gabrielová tancovali dvakrát. V súťaži Amateur Rising Star Latin nastúpili na svoju premiéru vo svetových súťažiach a skončili na 127.mieste. Bez potrebného kvalitatívneho aj kvantitatívneho nárastu výkonu je šanca o lepšie umiestnenie nepravdepodobná. Samozrejme nemenej dôležité je aj pravidelné sa objavovanie na svetových tanečných parketoch, aby sa pár tzv. dostal do oka. Druhá súťaž Jouth Latin bola už čo sa týka výsledku o niečo lepšie. Vytancovali si 84.miesto. Po sérii víťazstiev na Slovensku a v Čechách to bola studená sprcha. No my sme tam išli, aby sme sa porovnali so svetovou špičkou a lepšie uvideli naše klady a nedostatky, aby sme sa učili od tých najlepších.


Martin Lazík – Stanislava Vyskupová tancovali len jedinú súťaž – IDSF Open Standard. Táto súťaž ich nezastihla v dobrej forme a tak skončili až na 79.mieste aj keď papierovo patrili niekde okolo 50.miesta. Osobne som presvedčený, že podcenili záverečnú fázu prípravy a to hlavne po fyzickej stránke. To sa na takýchto svetových súťažiach neodpúšťa.


Aj keď tohtoročná Cervia sa našim párom bohvieako nevydarila, bola prínosom, pretože sme mohli vidieť tie najlepšie svetové páry v plnom nasadení a taký súboj majstrov a vicemajstrov Európy v kategórii profesionálov by som prial vidieť všetkým priaznivcom tanečného športu.

Milan Bačiak


O nás Tanečný šport Články Páry Vystúpenia Odkazy Tréneri Kontakt Fotogaléria